Puchar Podlasia

Dystansem klasycznym zakończył się Puchar Podlasia w RJnO. Szkoda, że 65% młodych zawodników z K/M12-20 wyjechało do domu po sztafetach. Od razu powiedziano mi, że sztafety trzeba było zrobić na końcu. Niestety, nadal dla sporej części uczestników i trenerów liczą się tylko blachy z MP.

Nowością było rozegranie dystansu pościgowego, ale tak jak ze znalezieniem chętnego do organizacji zawodów ze startu masowego, tu będzie jeszcze o wiele trudniej i raczej znowu świat wprowadzi taki dystans w życie, a my będziemy się przyglądać, tak jak było ze startem masowym (rok 2006 po raz pierwszy w Polsce na Mistrzostwach Europy zbudowałem takie trasy).

Komunikat techniczny Pucharu Podlasia

Zalecam pobranie i zapoznanie się z Biuletynem nr 2 (komunikat techniczny) Pucharu Podlasia. Znajdziecie tam parametry tras na poszczególne etapy, opis zasad przeprowadzenia poszczególnych startów, mapy lokalizacyjne miejsc startu i mety na poszczególne starty. Z tych map wynika jasno, po jakim terenie i kiedy można poruszać się i bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad. Jest jeszcze mapa rozgrzewkowa w pobliżu centrum zawodów należy samemu sobie ją wydrukować, jeśli ktoś chce z niej skorzystać. Mapa była wstępnie tylko aktualizowana 2 lata temu.

Drugi termin zgłoszeń

Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń na Puchar Podlasia w RJnO. Opłata wpisowego na konto organizatora decyduje o tym, czy zgłoszenie będzie traktowane jako w pierwszym terminie. Drugi termin jest do 24 kwietnia - wpisowe jest wyższe, ale nie ma tragedii, bowiem jego stawka odpowiada wysokości ustalonej przez PZOS na ten rok. Nie wszystkie kluby zgłosiły w I terminie zespoły sztafetowe. Liczy się data wpłynięcia opłaty startowej na konto organizatora określona w regulaminie.

Aktualizacja regulaminu

W marcu zostały zakończone prace w terenie związane z aktualizacją map. Jest bardzo dużo powalonych drzew na drogach, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z Leśnictwem Czarna Wieś Kościelna zostaną one w większości usunięte z dróg (około 70 drzew). Podczas ostatniej wizyty w terenie zostanie to zweryfikowane przez autorów map. Został także zaktualizowany regulamin zawodów: nie będzie Mistrzostw Polski Leśników oraz startu w Supraślu we wtorek. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna Pucharu Podlasia za starty indywidualne, ale w zamian każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.

Puchar Podlasia 2022

Ponownie mam przyjemność zaprosić wszystkich miłośników RJnO do udziału w kolejnym Pucharze Podlasia i odwiedzenia przepięknych zakątków tego niesamowitego regionu Polski. W tym roku zawody będą trwały aż cztery dni i rozpoczną się w ostatnią sobotę kwietnia, a zakończą 3. maja podczas już 231. rocznicy uchwalania trzeciomajowej konstytucji.

Centrum zawodów znajdować się będzie w Czarnej Wsi Kościelnej, która leży na szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia. Nadal znajdują się tu pracownie garncarskie, w których od XVIII w. powstają ręczne wyroby ceramiki siwej. Warto odwiedzić pracownię pana Mirosława Piechowskiego. Znajdziemy także kuźnię artysty kowala Mieczysława Hulewicza. Warto wybrać się także do leżącego w pobliżu Zamczyska, gdzie pan Mieczysław Baranowski z drewna osikowego przy użyciu prostych narzędzi wyczarowuje, ciągle używane w gospodarstwie domowym, kopystki, warząchwie i czerpaki.

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Puchar Podlasia RJnO - Listy30/04 01:29alftanKategorie M40, M45, M50 -
Komunikat techniczny Pucharu29/04 22:29karolaGdzie odbiera się numery
Puchar Podlasia RJnO - Listy29/04 14:52awZgłaszam błąd w listach
Komunikat techniczny Pucharu28/04 19:37janWkradł się mały błąd w
Subscribe to Front page feed